Геозонд – це дві труби з’єднані п-образним наконечником.

Геотермальний зонд використовують для викачування тепла з грунту, геотермальний зонд забеспечує тепловий насос низькопотенційним теплом, за допомогою геотермального зонда теплообмінник не промерзає та завжди має плюсову температуру.

Геотермальний зонд може мати різну потужність яка залежить глибини свердловини.

Давайте розберемось що таке геотермальний зонд, як він працює та як розраховується потужність.

Геотермальний зонд це дві труби однакової довжини які на кінці з’єднані п-образним наконечником, в такого типу конструкції теплоносій(росіл, тоссол) рухається вниз по першій трубі та повертається другою трубою, геотермальний зонд має велику глибину та теплоносій циркулюючи нагрівається від грунту до 10 градусів.

Потужність визначається загальною довжиною геотермального зонда, один метр дає максимально 80-100 ватт тепла. Якщо потрібно 10квт тепла довжина геотермального зонда повинна бути не менше 100 метрів, цю величину можна розділити на декілька скважин тому що не всюди є можливість бурувати на таку глибину, нерідко буруються свердловини по 50 метрів оскільки це дешевше зробити ніж одну на 100м.

Де потрібно встановлювати геотермальний зонд

Переважно геотермальні зонди встановлюють коли немає води на місцевості.

Закриті системи типу росіл-вода можуть мати різну кількість зондів в залежності від необхідної потужності системи.

Також для відбору тепла можна реалізувати систему в якій труба закопується на глибину 1 метр і укладається в траншеї, в такому випадку довжина траншей повинна бути у 2 рази довшою ніж кількість квадратних метрів у домі, такі системи зазвичай встановлюють на місцевостях де неможливе буріння, не планується будівництво та не будуть засаджуватись дерева. вибрати тип геотермального опалення можна як самостійно так і з допомогою наших менеджерів за телефоном +38(098)309-50-03

Такий елемент як геозонд рекомендується встановлювати на об’єктах де є необхідність встановлення системи геотермального опалення на засушливих місцевостях, якщо на земельній ділянці немає води, або вода дуже глибоко та викачувати її з такої глибини вимагає потужних насосів які споживають занадто багато електроенергії. Також якщо тепловий насос в силу своїх конструктивних особливостей не розрахований на роботу на воді та вимагає закриту систему в якій циркулює росіл то для такого теплового насосу також потрібно встановлювати геозонд.

Переваги геотермального зонда

Про те що геотермальний зонд це просто труба зєднана між собою ми розібрались, також нам відомо що цей елемент системи може відбирати тепло на сухих місцевостях де немає води, також нам відомо що геозонд вимагає глибоких скважин які дорого коштують, але якщо на ділянці є вода то геотермальний зонд також має свої переваги.

Головною перевагою геозонда є те що для циркуляції закритої системи потрібно менше енергії ніж перекачувати воду і зливати, тому геотермальний зонд це ще один важливий елемент який дозволяє економити 10 відсотків у порівнянні з наприклад глубинним насосом.

Геотермальний зонд ціна

Геотермальний зонд по вартості прирівнюється до ціни буріння скважини, якщо ви не знаєте чи вам потрібен геозонд то для економії ваших коштів виясніть чи є у вас вода на ділянці та на якій глибині, якщо є вода то можливий монтаж системи геотермального опалення без геотермального зонда, та запустити систему яка працює на воді зі скважини.

Геотермальний зонд розроблений компанією Тепловод дасть вам унікальну можливість використання енергії грунту на різних місцевостях. Звертатись за телефоном +38(098)309-50-03