Мене звати Сергій, я 8 років тому почав займатись геотермальним опаленням, для того щоб розкрутити цей бізнес мені прийшлось багато працювати та розвиватись.
У 25 років я почав вивчати програмування. Коли я вже встановлював теплові насоси мене запросили працювати викладачем у it школу logikaschool. Дуже тим пишаюсь

Чому я вирішив встановити собі геотермальне опалення?

Ще 10 років тому я часто був в розїздах і через це що у мене в місті небуло газу я користувався електричним опаленням, котел на дрова не розглядав тому що я розумів що палити у ньому прийдеться моїй жінці, оскільки електроенергія подорожчала я встав перед вибором, мені прийшлось відмовитись від елекричного котла та знайти вихід із ситуації

З чого все почалось

Спочатку я розглядав палетні котли з функцією автоматичної загрузки, я хотів один раз закласти бак і декілька днів мати спокій, але зовсім нечайно я натрапив на статтю про геотермальне опалення, у той час це було новинкою в Україні. Я зробив дві свердловини та до останнього переживав чи запрацює данна система, тепловий насос був сконструйований на базі бу компрессора від кондиціонера, мені допомагав мій друг Павло з Одесси. Він зробив електроніку яка слідкує за роботою компрессора і після того як я підвів труби від скважин до будинку я підключив свій перший тепловий насос. Я у той час робив все на скору руку тому що було вже холодно грудень місяць.

На трубі видно кран через який я викачував повітря, Читай дальше щоб зрозуміти навіщо

Получилось у мене недуже гарно з точки зору естетики, але це підвал в який я захожу дуже рідко вирішив спочатку запустити систему, а потім подумати як все прикрасити.

Я зовсім без досвіду молодий тато який ніколи не робив нічого подібного першим у західній Україні встановив геотермальне опалення яке запрацювало з першого разу. За весь час експлуатації я так і не переробив щоб гарно всі кабелі і шланги виглядали, він просто працює вже більше як 8 років і я його не рухаю.

Як я наважився на встановлення геотермального опалення

Головною складністю для мене було налаштування себе вкласти гроші у щось нове та невідоме мені, але я дуже хотів щоб моя сім’я жила у комфорті, я дуже нехотів щоб моя жінка носила дрова та просиналась у холоді тому що згас котел.

Саме це і наштовхнуло мене на такий вирішальний у мому житті крок, після того як я зробив у себе геотермальне опалення про нього почали говорити, появились майстри які також почали це робити, до мене дзвонили сантехніки під виглядом клієнтів та розпитували про тиск та вид фреону, про принцип дії, я ролзумів що це не мої клієнти але всеодно я розказував все що знаю.

Геотермальне опалення почало набирати обертів, я як перший у цьому дуже собою гордився, мені подобалось що я 20 річний хлопець який все що вміє це їздити на машині користується популярністю серед досвідчених майстрів.

Скільки споживає електроенергії

Коли у мене був електричний котел то після подорожчання тарифів на електроенергію мені прийшов рахунок у 4000грн., на той час це було дуже багато, а коли я встановив геотермальне опалення рахунок у грудні прийшов на 1300 грн. це при тому що у мене електрична плита та електробойлер, 2 телевізори в домі та прості неекономні лампочки.

Для мене це було приємним здивуванням і я від того моменту почав займатись геотермальним опаленням

Які були непередбачувані обставини

Головною незручністю для мене було встановлення звичайного циркуляційного насоса який качав воду із скважини, я у той час немав грошей на погружний насос і поставив звичайний циркуляційний, щоб він качав воду мені прийшлось шприцем викачати повітря із труби, це було дуже довго і важко, але такий метод трацював більше року і у мене був час назбирати гроші на погружний насос.

Під час екплуатації циркуляційного насоса замісь погружного я дізнався про такий феномен як кавітація

Що таке кавітація

Коли опалення працювало все було гаразд, але коли система вимикалась тому що нагріла моє помешкання у трубі яка йде зі скважини там де стояв циркуляційний насос появлялось повітря, спочатку я думав що десь є дирка через яку заходить повітря, я перейшов усі зєднання, герметизовував силіконом, але всеодно повітря появлялось і мені коже раз приходилось викачувати його за допомогою шприца, помучившись декілька днів я прийняв рішення не вимикати циркуляційний насос, коли він працюав без перерви нічого не завоздушовалось, так насос витримав рік, а я дізнався що кавітація це коли відємний тиск то з води виходить повітря яке завоздушувало систему.

Коли я поставив погружний насос я забув про відкачування повітря із труби і система працювала автоматично. Свій досвід я передав у статтях у інтернеті.