Що таке система геотермальне опалення:

Зміст сторінки

 1. З чого складається система геотермальне опалення;
 2. Чому геотермальне опалення це вигідно?;
 3. Де можна встановити систему, а де ні;
 4. Умови необхідні для ефективної роботи;
 5. Що дасть ця система окрім економного обігріву?;
 6. Що отримає клієнт встановивши тепловий насос;
 7. Які регіони обслуговує «Тепловод»;
 8. Яка гарантія на теплові насоси.

З чого складається система геотермальне опалення:

Джерелло низькопотенційного тепла забезпечує тепловий насос тепловою енергією

Джереллом низькопотенційного тепла прийнято називати “невичерпне” робоче тіло яке містить у собі енергію низького потенціалу при “невичерпній” кількості. Якщо брати до уваги воду із свердловини то така вода має низьку температуру(+10 градусів) але її обєм практично нескінченний, іншими словами це не холодна вода, а нагріта грунтом до десяти градусів.

Джереллом тепла у геотермальному опаленні може виступати вода, повітря та тепло грунту.

З водою все зрозуміло, насос викачує воду з свердловини витягує з неї теплову енергію (охолоджує) та зливає у другу свердловину (охолоджену воду).

Повітряний тепловий насос (кондиціонер з функцією обігріву) бере тепло з повітря на вулиці, так як “фреон” випаровується при -50 градусів повітря можна охолоджувати навіть при -15 градусів.

Чому тільки -15? Тому що коли температура нижча навантаження на компрессор зростає і він споживає надто багато електроенергії. Тому теплові насоси які працюють на воді або енергії грунту ефективніші за повітряні. Вода із свердловин має постійну температуру +12 градусів.

Теплові насоси для геотермального опалення ефективніші за електрокотли на 80%

Грунтові теплові насоси так само як водяні беруть енергію з землі але відрізняються тим, що у свердловину (або траншею) поміщена подвійна труба і теплоносій рухається по закритому контуру. Така система дорожча тому що потребує великої клькості метрів труби поміщеної у “землю” для достатної площі контакту з грунтом. На практиці такі системи встановлюють у тих місцях де немає води щоб встановити відкритий водяний тепловий насос.

Тепловий насос охолождує робоче тіло (воду), тобто витягує з неї (води) енергію, та переносить (концентрує) її в інший контур (систему опалення). Концентрує тому що охолоджує “тонну” води в годину, а нагріває максимум 100 літрів.

Приклад: Якщо охолоджувати 1 тонну води (перша ємкість) і нагрівати також 1 тонну (2ємкість), то нагріти получиться рівно на стільки градусів наскільки охолодили першу ємкість, а якщо з другої ємкості злити половину води то її получиться нагріти у два рази “більше” ніж охолодили першу ємкість тому що охолодили одну тонну, а нагріваєм 500 літрів, тобто охолодивши одну тонну води на 10 градусів (з +12 до +2), нагріти цією енергією 500 літрів можна на 20 градусів (+12+20=+32), а 250 літрів на 40 (+12+40º=+52) градусів відповідно.

Система для геотермального опалення може складатись із радіаторів та теплої підлоги

Для ефективної роботи потрібно правильно підібрати потужність теплового насосу. Для цього потрібно розрахувати потужність по принципу 1 кВт = 1 радіатор, У випадку з теплою підлогою 15м2 = 1кВт.

Запас потужності у випадку з тепловим насосом призведе до того що він буде занадто швидко нагріватись та часто вимикатись. Це призведе до зниження ресурсу роботи. Тому запас потужності недопустимий для теплових насосів.

Де можна встановити систему, а де ні?

Для встановлення геотермального опалення потрібно організувати ряд робіт:

 1. Земляні роботи;
 2. Розрахунок потужності;
 3. Сентехніка (підключення).

Для підключення відкритої системи яка працює на воді потрібно свердловину з необхідним дебетом води. Якщо води на ділянці немає потрібно достатня кількість метрів погонних свердловин для закритої системи або потрібна достатня площа ділянки для закладки труб у траншеї нижче глибини промерзання.

Розраховквати потужність потрібно враховуючи тепловтрати будинку та його площу обовязково враховуючи висоту стелі та ступінь утеплення. У звязку з тим що запас потужності як у інший нагрівачів недопустимий розрахунок краще довірити професіоналам.

Підключення це процесс яким займається сантехнік, але є один важливий момент який не кожен “майстер” знає. Це шум від роботи агрегату,  тепловий насос шумить і для нього потрібно окреме приміщення.

Умови необхідні для ефективної роботи

Для ефективної роботи потрібно щоб будинок був утеплений (бажанно 10см) пінопластом або іншим аналогічним матеріалом. Також важливо утеплити стелю (часто утеплюють лише стіни).

Також якщо говорити про відкриту систему на воді із свердловин потрібно щоб вода була не сильно глибоко, іднакше потрібно буде потужний насос який споживає електроенергію. Якщо система закрита потрібно достатня кількість труби закладеної у грунт. Тут можна з запасом.

Також для зменшення витрат на опаленні та підвищенні ефективності бажанно встановити 2 зонний лічильник який зменшує вартість електроенергії на 50% в нічний час. Якщо є такий лічильник не лишнім буде акумульційний бак, справа у тому що якщо нагрівати акумуляційний бак в нічний час по зниженому тарифу, а у день обігрівати будинок з цього баку можна добре з’економити.

Але навіть без 2 зонного лічильника та без акумуляційного баку обігрівати приміщення тепловим насосом дешевше ніж газом на 50 відсотків.

Що дасть ця система геотермального опалення окрім економного обігріву?

Система геотермального опалення окрім економії дає комфорт який недосяжний у багатьох регіонах де немає газу – автономність та безпеку.

 • Автономність – цей високотехнологічний пристрій автоматично обігріває будинок та не вимагає ніякого контролю. Якщо зрівняти його з твердопаливним котлом до якого треба підходити пару разів на день тепловий насос працює навіть вночі не вимагаючи нічого. Його один раз потрібно налаштувати і комфортна температура буде у приміщенні 24/7.
 • Безпека – Теплові насоси не потребують ніякої вентиляції, вони повністю безпечні, не виділяють чадного газу на відміну від твердопаливних та газових котлів. З тепловим насосом “Геобочка” можна спати спокійно.

Що получить клієнт встановивши тепловий насос

Встановиши тепловий насос ви отримаєте комфорт у вигляді теплого (24/7) будинку, та безпеку яку не може запропонувати ні один газовий та твердопаливний котел. Можливість управління через інтернет дасть вам змогу контролювати температуру в дому у будь який час де б ви не були.

Також встановивши тепловий насос ви будете економити кошти на опаленні, ця економія окупить вартість теплового насосу вже за 2-3 роки. Незволікайте та замовляйте тепловий насос просто зараз за номером телефону ✆+38(098)309-50-03 (з 8:00 до 20:00)

Які регіони обслуговує «Тепловод»

Компанія “Тепловод” має представників та партнерів у бульшості міст України. Обслуговування також забеспечується “Тепловодом” тому з нами ви можете не думати як обігріти будинок, залишіть це нам і ви не пожалкуєте.

Для замовлення наших послуг потрібно зателефонувати до нас та домовитись про дату робіт з менеджером, також необхідно знати:

 • Адресу (для визначення геологічних особливостей місцевості)
 • Площу будинку (для визначення потужності)

Номер телефону для звязку ✆+38(098)309-50-03

Яка гарантія на теплові насоси

Ми “Тепловод” надаємо гарантію на встановлене обладнання 12 місяців, на теплові насоси власного виробництва надаємо гарантію 12 місяців, на теплові насоси сторонніх виробників розповсюджується гарантія, в залежності від виробника та моделі гарантія від 12 до 72 місяців. Ресурс роботи теплових насосів при правельній експлуатації 25 років.

Тепловий насос власного виробництва:

Тепловий насос

Номер телефону для звязку ✆+38(098)309-50-03

↓ Версія сторінки від 23.12.2020 ↓

Система геотермальне опалення представляє собою комплекс механічних та електронних елементів які в синхронній роботі забеспечують постійну подачу тепла в приміщення та підтримують комфортну температуру.

Теплову енергію можна получати від спалювання твердого палива(деревина, вугілля і тд.), рідкого палива(диз. паливо, переробка), та газу(метан, бутан), до альтернативних видів належить соняшна енергія, енергія вітру та тепло грунту.

Нагрів системи опалення тепловим насосом.

Головний елемент альтернативного методу нагріву за рахунок тепла грунту називається тепловий насос, у поєднанні із системою опалення це – геотермальний тепловий насос.

Тепловий насос це агрегат який перекачує тепло із грунту в будинок, для того щоб система працювала вона повинна складатись із:

 1. Свердловини або геотермального зонда – “скважина” потрібна для забору води, якщо дебет води невеликий або велика глибина залягання води то потрібно встановити геотермальний зонд.
 2. Теплового насоса – для злагодженої роботи системи всі компоненти та деталі повинні підходоти по потужності та синхронно працювати. Системи геотермального наргіву помірно залежать від діаметру труб в системі опалення та часто несумісні з традиційними терморегуляторами які встановлюються беспосередньо на радіатор.
 3. Зливної “скважини” – якщо “теплонасос” бере тепло з води яка подається із “скважини”, потрібно забеспечити злив охолодженої води, зливати відпрацьовану охолодженну воду потрібно у зливну “скважину” або каналізацію. зливати воду у “скважину” з якої подається вода категорично заборонено тому що в такому випадку “скважина” просто замерзне.
 4. Якщо тепловий насос бере тепло із геотермального зонда то потрібно забеспечити необхідну кількість метрів погонних відповідно до потужності “агрегату“.
 5. Тепловий насос ціна – від 550 до 1200€. Ряд робіт які ми виконуєм – Буріння. Траншеї. Сантехніка. Електрика. Ціна опалення тепловим насосом на 50% нища у порівнянні із старішими приладами (твердопаливні котли, газові нагрівачі тощо)

Переваги та недоліки теплових насосів:

Тепловий насос як і любий інший пристрій має свої недоліки та переваги.

До недоліків можна віднести необхідність у бурових роботах – щоб геотермальне опалення працювало як належить потрібно провести роботи на закладення труб у грунт. Це найбільший обсяг робіт.

Переваги теплових насосів:

 1. Комфорт – ви получає комфортну температуру у приміщенні круглодобово, автоматика слідкує за всіма параметрами системи та не вимагає жодного втручання.
 2. Економія – крім комфорту ви отримуєте економність з якою незрівняється ні один від опалення, така система економить половину коштів у порівнянні із дровами, газом, та до 80 відсотків якщо порівнювати наприклад з електрокотлом. Наприклад якщо ви витрачаєте 10 тисяч на дрова на рік. то з тепловим насосом вийде 5 тисяч, ви не будете змушені одразу платити 5 тисяч за весь сезон як у випадку з дровами, а будете оплачувати по 1000 в місяць.
 3. Безпека – у такому пристрої немає вогню, нема вуглекислого (чадного) газу, обладнання повністю пожаробезпечне та автономне
 4. Функціональність – більшість теплових насосів обладнано системою віддаленого контролю за допомогою інтернету або телефону.
 5. Гарантія – історія показує що теплові насоси дуже рідко виходять зі строю, головно причиною виходу зі строю теплового насоса є пошкодження магістралі труб високого тиску і подальшої роботи без фріону. Якщо в тепловому насосі є фунція захисту від “сухої роботи” то такий тепловий насос часто відпрацьовує повний цикл експлуатації в 20 років. Ми надаємо 12 місяців гарантії на встановлене обладнання.

Висновок: Геотермальне опалення це система яка окрім комфорту дає “свободу” власникам будівель із твердопаливними котлами звільняючи їх від необхідності постійно підтримувати горіння. Геотермальне опалення це такий прилад що автоматично обігріває будинок, не вимагає жодного обслуговування, вмикається з “телефону” та вважається самим безпечним, тепловий насос окуповує себе 1-2 роки, та приносить комфорт при мінімальних затратах.

Нагрів системи опалення за допомогою твердопаливного котла.

В Україні вже не одне десятиліття люди використовують твердопаливні котли в основному за переваг які дає такий котел. Він має свої плюси і мінуси, давайте розберемось про переваги і недоліки твердопаливних котлів.

Переваги твердопаливних котлів:

 1. Висока потужність – за рахунок прямого горіння у середині котла виділяється велика кількість енергії.
 2. Котли з легкістю нагрівають теплоносій до 70-80 градусів та швидко нагрівають приміщення. Завдяки високій температурі у радіаторах забезпечується хороша віддача тепла.
 3. Незалежність – якщо твердопаливний котел працює з системою “самотьочного” типу, то в парі така система є повністю незалежна від електроенергії та може обігрівати приміщення до тих пір поки буде підтримуватись горіння.
 4. Високий строк служби: Твердопаливні котли мають великий термін експлуатації та є надійним джереллом тепла у більшості регіонів які немають газової магістралі.

До недоліків котлів на твердому паливі можна віднести:

 1. Низкий КПД котла – навіть у дорогому котлі коофіцієнт корисної дії рідко перевищує 50-60 відсотків
 2. У твердопаливного котла майже половина тепла виходить через комен на вулицю, саме через це обігрів дровами дорожчий на 40% від обігріву тепловим насосом.
 3. Потрібно підтримувати горіння – для цього потрібно кожен день носити дрова, чистити котел, виносити шлак і так далі.
 4. Якщо є тепла підлога то потрібно встановлювати додаткове обладнання яке буде слідкувати за температурою, щоб виключити можливість перегріву.
 5. Нестабільна температура у приміщенні – температура повністю залежить від температури у котлі, якщо наприклад накласти багато дров або вугілля, то в будинку стане “жарко”.
 6. Нерідко навіть при добре нагрітій системі температура в будинку до ранку знижується до 15 градусів та щоб цього не ставалось люди змушені вночі підкладати дрова.

Висновок: Якщо є потреба обігріти приміщення у віддалених районах в яких присутні часті перебої з електропостачанням, або якщо обмежений бюджет, коли є безкоштовні або недорогі дрова, то тверлопаливний котел буде хорошим варіантом який у майбутньому можна доукомплектувати тепловим насосом.

Газовий котел у поєднанні із системою опалення

Газові котли на сьогоднішній день вважаються самими недорогими та простими у обслуговуванні нагрівачами.

Головні переваги газових котлів:

 • Автономність – більшість нових газових колонок, бойлерів, та котлів є повністю автономними та не потребують жодного втручання зі сторони споживача.
 • Вони автоматично вмикаються та вимикаються, наявність датчиків безпеки зводить до мінімуму можливість витоку газу.
 • Висока потужність – Газові нагрівачі можуть нагрівати великі обєми води у короткі часові проміжки, такі пристрої нагріваються до високої температури та забеспечують високу тепловіддачу радіаторів.
 • Невеликі розміри – газові нагрівачі зазвичай невеликі, та можуть поміститись навіть у невелику тумбу на кухні або в котельні, газові нагрівачі це компактні нагрівачі з великою потужністю.

Недоліки газових нагрівачів:

 1. Оформлення документації – для встановлення газових приладів необхідно виконати перелік вимог по пожежній безпеці. Ця процедура зазвичай вимагає часу та “паперової тяганини”, яка супроводжується додатковими витратами.
 2. Наявність газової магістралі на ділянці, якщо немає підведеного газу і навіть є газова труба неподалік, то оформлення та підключення зазвичай супроводжується великими витратами. Зазвичай більшими ніж встановлення геотермального опалення.
 3. Ціна газу постійно росте і при інфляції громадяни змушені економити та часто просто відрізають від опалення цілі частини будівель щоб хоть якось зменшити ціни за опалення.
 4. Низький КПД – наскільки би газові котли не були досконалими вони відносяться до категорії високотемпературних та так само як твердопаливні котли викидають через комен до 50 відсотків тепла.

Висновок: Газовий нагрівач це самий дешевший та самий потужний прилад із вище представлених, він може скоро нагрівати навіть протічну воду та повністю автономний. але у звязку з тим що ціна на газ постійно росте, середній рівень пожежної безпеки та часті випадки отруєння чадним газом заставляють задуматись над заміною на більш екологічні види обігріву.

Вакуумні соняшні коллектори в системі опалення

Вакуумні соняшні коллектори – це скляні колби в яких всередині вакуум, а по центру мідна трубка яка нагріваючись від сонця передає тепло воді, важливу роль у данній системі відіграє вакуум, через вакуум тепло не тікає, і віддає все тепло майже без втрат.

Соняшні коллектори нагрівають воду для гарячого водопостачання, але коли температура досягнута і в емкості вже є гаряча вода, то лишню енергію розумно буде направити на допомогу системі опалення, це рішення допоможе економити на роботі опалювальних приладів допомагаючи нагрівати теплоносій.

Висновок: Якщо є потреба у автономній системі забезпечення електроенергією то соняшні батареї хороший варіант який має високий строк служби, але зважаючи на високу ціну панелей розумно буде використовувати “соняшну електрику” тільки для роботи малопотужних прилад.

Нагрівати воду за допомогою “сонячних коллекторів”, вони дають у п’ять разів більше енергії у порівнянні із нагрівом “тену” за допомогою сонячних батарей

Системи опалення можуть бути різними, будь яка система має свої переваги та недоліки, при правельних розрухунках любий вид системи опалення буде добре обігрівати ваш будинок.

Наші спеціалісти допоможуть вам вибрати оптимальні параметри майбутньої системи опалення та здійснять встановлення вибраного вами обладнання у найкоротші терміни.

Для замовлення послуг компанії Тепловод Залишіть заявку на головній сторінці або за телефоном +38(098)309-50-03