Тепловий насос: принцип роботи

Як працює тепловий насос?

Тепловий насос принцип роботи, він використовує безкоштовну енергію навколишнього середовища:

 1. Повітря
 2. Землі
 3. Грунтових вод

Принцип роботи на прикладі повітряного теплового насоса.

В повітрі завжди міститься теплова енергія. Навіть в холодному повітрі зимою. Щоб використовувати це тепло для опалення, ми повинні підвищити його температурний рівень.

Але, як це зробити?

Тепловий насос принцип роботи у тому що він відбирає тепло у повітря, підвищує його температурний рівень, і робить можливим його використання в системі опалення.

Робота теплового насоса складається із 3 циклів

 • Збору тепла навколишнього середовища
 • Підвищення його температурного рівня
 • Використання цього тепла в системі опалення

Цикл 1. Принцип роботи теплового насоса:
Збір тепла навколишнього середовища:


Повітря обдуває систему трубопроводів зовнішнього блока, по яким циркулює легкозакипаюча, незамерзаюча рідина. Температура цієї рідини завжди нижча за температуру навколишнього повітря, таким чином, вона нагрівається повітрям. Даний процес відбувається навіть при низьких температурах повітря. Визначаючим для цього є “температурний диференціал”. Отримане тепло передається на другий цикл

Цикл 2. Принцип роботи теплового насоса:
Підвищення температурного рівня


“Фріон” циркулюючий у тепловому насосі, це рідина, яка кипить і випаровується навіть при низьких температурах. Поглинаючи тепло навколишнього повітря, фріон закипає і переходить в пароподібний стан. Компресор стискаючи цей пар викликає підвищення його температури. Для прикладу затисніть велосипедний насос пальцем і почніть качати. Ваш палець почне нагріватися. Тепер зжатий пар фріона став дуже гарячим. Достатньо гарячим для того, щоб використовувати це тепло. Фріон передає тепло в опалювальний контур.

Цикл 3. Принцип роботи теплового насоса:
Використання тепла в контурі опалення:

 • Використовуючи отримане тепло, ви можете: приготувати гарячу воду для ванни та душа…Повертаючись до циклу 2, фріон віддає своє тепло, при цьому він зжимається та знову стає рідким, але він все ще знаходиться під високим тиском. І він все ще занадто теплий для того щоб поглинати тепло з навколишнього середовища, для цього він повинен охолонути ще більше. Тиск фріону знижується при проходженні через клапан зниження тиску, при цьому також різко знижується його температура .

 • Ви можете обігрівати ваш дім екологічним методом.
  
 • Зберегти ліс від вирубки дерев.
  
 • Знизити викиди вуглекислого газу.
  
 • Найголовніше економити гроші щомісячно.
Замовити тепловий насос можна за номером телефону: ☎+38(097)23-23-406

Залишити відповідь

Тепловий насос: принцип роботи